Климівський НВК
Карлівської районної ради Полтавської області
Головна » 2019 » Май » 17 » Свято Великодня
00:47
Свято Великодня
Переглянути повний текст новини і фотоматеріали Переглянути повний текст новини і фотоматеріали Переглянути повний текст новини і фотоматеріали
Всі християни чекають цього дня з особливим трепетом. Саме світле і чисте свято Великодня цього року в один день будуть відзначати і католики, і православні. У магазинах традиційно з’являться різного роду великодні сувеніри, але чому б самому не постаратися в їх виготовленні? Адже зроблені своїми руками великодні вироби мало в чому поступаються магазинним аналогам. Є чимало чудових великодніх ідей, багато з яких можна зробити всією сім’єю, долучивши до рукоділля навіть маленьких діток. Виготовлення своїми руками поробок до Великодня можна супроводжувати розповідями про історію цього свята.
Історія свята Пасха
Великдень можна вважати кульмінацією богослужіння року. Щороку Пасха відзначається новою датою, адже числення її йде по місячно-сонячним календарем. Дуже важлива символіка свята. Традиційно її символами стає те, що так чи інакше означає оновлення життя – це Великодні струмки, Світло – це Великодній вогонь і саме Життя (паски, яйця та кролики). Крашанки – найпоширеніший святковий символ, який знаменує перемогу життя над смертю. Традиційно вони повинні мати червоний колір, проте сьогодні яйця прикрашають хто як забажає. Але все ж червоний колір має велике значення. Адже, згідно з переказами. коли Марія Магдалена прийшла до володаря Тиберія повідомити про чудесне воскресіння Христа і принесла йому в подарунок яйце, той сказав: «Це неможливо так само, як неможливо те, що яйце це почервоніє». І яйце стало червоним в руках Тиберія! З тієї пори червоний колір означає перемогу життя над смертю, оновлення. Вже понад століття живе і така традиція: відправляти близьким і рідним красиві пасхальні листівки. На них зображуються не тільки символи свята, а й вся краса весняного цвітіння. А також симпатичні курчата, кролики, квіти, великодні паски.
Переглянути повний текст новини і фотоматеріали
Переглянути повний текст новини і фотоматеріали
Переглянути повний текст новини і фотоматеріали
Переглядів: 162 | Додав: Адміністратор | Рейтинг: 0.0/0